Разкрит прост ключ за Коневъдството

В съвременни условия конете се отглеждат предимно със спортна цел – за езда и като помощници за военни или охранителни патрулни операции в горски терени. Използването на коне като животинска тяга е силно ограничено и се извършва само в слабонаселени региони, или миноритарни общества със запазени традиционни етнокултурни схеми на живот, който е свързан с отглеждане и използване на конете, като работна тяга.

Първоначално конят е бил само дивеч за хората. Много продукти са получавани от коне – месо, мляко, използвани са конските кожи за изработване на облекла, костите - за направа на примитивни сечива, фармацевтични продукти и т.н. Постепенно с одомашняването конят се превърнал в ценен помощник в ежедневната работа на човека. Изграждайки тази дълголетна връзка и с напредването на цивилизацията, животът на човека станал немислим без коня.

Във всеки един момент може да промените вашите настройки за бисквитки.

Последователно възниква и необходимостта от организи­ране на големи стопанства (конезаводи), в които разплодните животни да бъдат поставяни при контролирани условия на отглеждане и развъждане. С това се слага нов етап от раз­витието на коневъдството в България, който е свързан с те­менната дейност и създаването на конезаводи и племенни стада.

Един от всеки седем в Нидерландия е с недостиг на храна

Регистриране на потребител Затвори Регистрацията ви дава право да публикувате обяви, да си попълните собствен профил и да пишете във форума.

И още… Родителите трябва да бъдат вписани в съответната Родословна книга или съответния Регистър на породата Български спортен кон.

Техническото съхранение или достъп, които се използват изключително за статистически цели.

Аборигенните породи се отличават с изключителна издържливост на неблагоприятни условия и много висока плодовитост.

Кончетата за износ от България отиват най-често в Германия, САЩ, Кипър, Гърция и Румъния, но официална статистика за този износ няма. Източнобългарският, Плевенският и Българският спортен кон са най-търсени заради достъпната цена, кроткия нрав и доброто представяне в спортните дисциплини.

Нова система за почистване на конюшната от тор излиза на пазара в...

Породата е създадена е чрез кръстосване на местни подобрени, арабски, англоарабски и полукръвни кобили с арабски, англоарабски и полукръвни жребци, а по-късно главно с жребци от Коневъдство породата Гидран. Плевенските коне притежават добри стопански качества и много добри способности за спортните дисциплини висша езда и прескачане с препятствия, за което голям принос има използването на жребци от Чистокръвна английска порода на по-късен етап от развъждането.

Комитетът по наблюдение одобри второ изменение на Стратегическия план

Конна база “Тракиец” разполага с три плаца за езда – два открити манежа (централен и тренировъчен) и закрит манеж, позволяващи дейността да не се прекъсва от атмосферните условия. Наличен е и пансион за коне. 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Разкрит прост ключ за Коневъдството”

Leave a Reply

Gravatar